Rize Çamlıhemşin yolu üzeri 10.km Çamlıhemşin/RİZE
trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Rafting nedir?
Rafting, raft adı verilen botlarla, yüksek nehirlerde yapılan bir nehir sporudur. Rafting 10 kişilik takımlar halinde yapılır. Rafting yaparken heyecanı hissetmeniz lazım ve diğer takımlarla zaman zaman yarışmanız lazım. Rafting yaparken botumuz patlar mı diye korkmayın botlar plastik değildir malzemesi pvc ve hyplon kumaştan yapılmıştır. Kurallara uyduğunuz rehberinizi dinlediğiniz taktirde raftingin hiçbir tehlikesi yoktur.
Rafting tehlikelimidir?
Rafting eğlence amaçlı yapılan bir su sporu faaliyetidir. 9 yaşından 65 yaşına kadar her insan yapabilir. Kesinlikle hiçbir tehlikesi yoktur. Rafting için gerekli ekipmanlar (can yeleği,kask ve kürek) şirketimiz tarafından verilmektedir. Köprülü Kanyon rafting parkuru dünyanın rafting yapılabilen en güvenli parkurlarından bir tanesidir.
Yüzme bilmiyorum Rafting yapabilir miyim?
Fırtına Deresi Rafting merkezinde küçük büyük bir çok Rafting firması vardır. Bunların bazısı izinsiz, belgesiz, gerekli Rafting ekipmanı olmadan ve sigortasız rafting yaptırmaktadır. Yani rafting esnasında herhangi bir can ve mal güvenliğiniz yoktur. Kimi rafting firması bende daha ucuz der ama size 1 saatlik rafting turunu sadece 15 dk tamamlatarak size rafting yaptırdığını iddia eder. Biz ise 12 senelik tecrübe, sektöründe deneyimli eleman ve profesyonel iş ekipmanlarıyla yapmaktayız. 1 saat rafting yaptırma garantisi veren bir firmayız.
Rafting'de firmalar arasındaki fiyat farkı neden oluşuyor?
1-Rafting esnasında hiç mola vermeden yüzdürmeden sadece kürek çektirerek sizi 45 dk da finish noktasına ulaştırır, nasıl rafting yaptığınızı anlayamadan biter.

2-5 km rafting yerine size yarı tur yaptırarak turu bitirebilirler.

3-Ben sizinle sadece rafting için anlaştım deyip rafting rehber parasını sizden talep eder.

4-Sizi biniş noktasına götürmek için bindiğiniz servis aracının parasını sizden rafting bitiminde sizden talep edebilirler.

5-Sizi saatlerce grup gelecek diyip kandırıp bekletebilirler.

6-Rafting sigortası yapmadan size rafting yaptırırlar.

7-Size yarım tur – tam tur gibi seçenek sunarlar ve buna göre sizden ücret talep ederler.

8-Acemi ve tecrübesiz işten anlamayan rehberler verirler.

3-5 Lira fark için asla kanıp 2 katı rafting parası ödemeyin !

Tesisinize ulaşmak için arabam yok ne yapabilirim?
Hiç sorun değil biz sizi bulunduğunuz lokasyona en yakın güzergahlarımızdan servis araçlarımızla belirli saatlerde alarak rafting merkezine getiriyoruz ve rafting sonunda tekrar servis aracımızla alındığınız güzergaha bırakıyoruz.
Ödemeyi nasıl yapıyoruz?
Ödeme konusunda kurallarımız esnektir. Ön ödeme kaparo gibi şeyler istememekteyiz. Rafting esnasında ödemenizi yapabilirsiniz.
Bizim grubumuz yok Rafting turuna katılabilir miyiz?
1 kişide olsanız 2 kişide olsanız şirketin belirlediği saatlerde rafting turuna katılabilirsiniz. Bir çok müşterimiz ben ailemle geleceğim oraya gelince bizi kiminle grup oluşturacaksınız diyor, merak etmeyin ailesiyle geleni aile botuna veriyoruz.
Ulaşımı kendi aracımla yapacağım otoparkınız var mı?
Şirketimiz misafirleri için araç otopark alanı mevcuttur.
Fotoğraf ve video çekimi var mı?
Rafting turu esnasında özel istek üzerine fotoğraflarınız profesyonel fotoğrafçılar tarafından en güzel anılarınızı çekerler daha sonra fotoğraf kağıdına basılarak siz değerli müşterilerimize sergilenir. Bu hizmeti rafting turuna başlamadan önce söylemeniz gerekmektedir.
Rafting için nasıl giyinmeliyim?
Denize nasıl giderseniz Rafting'e de aynı şekilde gelebilirsiniz. Kıyafetleriniz yoksa biz ücretsiz olarak sizlere kıyafet vereceğiz. Kapalı kadınlar içinde kıyafetlerimiz mevcuttur.
Botlar kaç kişiliktir?
Botlarımız 7 büyük bot ve 2 kişilik küçük kano şeklinde 2 ye ayrılır. Büyük botlarda başınızda profesyonel rafting rehberi bulunması zorunludur. Küçük botlarda ise 2 kişi binip grupla beraber grubu takip ederek rafting yapmaktadır.
Rafting için yaş sınırı varmıdır?
Rafting için çocuklar ebeveyn yanınızda olmak şartıyla 9 yaşından itibaren rafting turuna katılabilir. Yaşlı misafirlerimizide 65 yaşını geçmemiş ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir.
Firmanızın yetki belgeleri var mı?
Firmamız a grubu seyahat acentasına sahiptir ayrıca her yıl yenilenmek zorunda olan su sporları belgesine sahiptir. Allianz sigorta ile anlaşmamız vardır. Rehberlerimiz Rafting ehliyetine sahiptir.
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp